Ann Rule, a valós eseteken alapuló krimik királynője igazán eseménydús életet tudhat maga mögött. Az 1931-ben született és 2015-ben elhunyt bestelleríró saját történetének egyik fontos szereplője maga Ted Bundy volt, a sorozatgyilkos. Amikor találkoztak, 1970-es évek elején az Ann Rae Stackhouse néven anyakönyvezett nő az önkéntesként dolgozott egy öngyilkosság-megelőzési segélyvonalnál, ahol összebarátkozott egy jóképű, fiatalabb munkatárssal – ez volt Bundy. Néhány évvel később a férfit letartóztatták egy nő elrablásáért, majd a fő gyanúsítottja lett egy gyilkosságsorozatnak, amelyért végül elítélték és kivégezték. Rule első könyve, az 1980-ban megjelent The Stranger Beside Me (Az idegen mellettem) a gyilkos barátjának szemszögéből mesélte el Bundy életét és bűntetteit.
Már az első könyve bestseller lett, ezzel kezdetét vette 35 éves szárnyalása, amely 35 New York Times-bestsellert hozott számára. Bár nagyon sikeres volt, és széles körben olvasták, de olyan címekkel jelentetett meg könyveket, mint az Egy rózsa a sírjára, amelyek miatt a könyveit be is skatulyázták az olcsó, könnyen fogyasztható, kicsit lenézett művek közé.
Ami gyakran kimarad az írónő életrajzából, az az, hogy már akkor is igazi krimiíró volt, amikor megismerkedett Bundyval. Az 1970-es években a négygyerekes elvált anyja, Rule úgy tartotta el a családját, hogy női kiadványoknak írt, de végül a True Detective magazinhoz került, amely valódi bűnűgyi történeteket dolgozott fel. Rule 13 éven át heti két tízezer szavas történetet írt – mindegyiket férfi álnéven, többnyire Andy Stack néven publikálta -, ami elképesztő mennyiségű munka volt, tekintve, hogy emellett könyveket is írt, emelett pedig négy gyermeket nevelt. Az egyik ilyen könyv egy Seattle környéki fiatal nők ellen elkövetett gyilkosságsorozatról szólt, és Rule még a rendőrséget is tájékoztatta arról, hogy ismer egy férfit, akire illik a fő gyanúsított személyleírása, de csak akkor döbbent rá az igazságra régi barátjával kapcsolatban, amikor Bundyt letartóztatták emberrablásért Utah államban.
Hogy mekkora volt a kereslet azidőtájt a krimikre? A True Detective 1924-ben indult, és az 1940-es években havonta már 2 millió példányt adtak el belőle. A magazin, amit főleg férfiak olvastak kérte meg Rule-t, hogy férfi álnéven publikáljon, hiszen a nők nem foglalkoznak ilyen témákkal, nemde? Szerencsére ez alaposan megváltozott az évek alatt, de ehhez kellett Rule is, aki az egyik első úttörője volt ennek a műfajnak.
Rule több férfi családtagja is rendőr volt, és a saját ideiglenes munkája a Seattle-i rendőrségnél csak azért maradt félbe, mert megbukott a látásvizsgálaton. A könyvei tükrözik a bűnüldöző szervekhez fűződő jó viszonyát: a történeteiben szereplő rendőrök időnként hibáznak vagy nem elég gyorsak de jóhiszeműségüket soha nem kérdőjelezi meg. A jó szavakért cserébe ők voltak forrásai, így az ő könyveiben nincsenek lusta, korrupt, vagy munkájukat rosszul végző nyomozók.
Röviddel Rule halála előtt két felnőtt fiát lopással, hamisítással és családon belüli erőszakkal vádolták meg a King megyei ügyészek, akik azzal vádolták őket, hogy bántalmazták és kihasználták beteg, idős édesanyjukat, hogy pénzt szedjenek ki belőle. Ann Rule karrierje nagy részét azzal töltötte, hogy más nőket figyelmeztetett arra, hogy a jó külső nem minden, és mindenkiben lakhat egy szörnyeteg. Egy dologban Rule-nak igaza volt: ott vagyunk a legsebezhetőbbek, ahol a legjobban bízunk.
Rule könyvei közül számosból készült film is, beleértve a Ted Bundy-ról szólót. Ezen a héten az Egy ágyban a veszéllyel című filmet szerdán 17:05-kor a STORY4-en lehet megnézni. Az életből vett eseményeken alapuló filmben egy szerelemből lesz bántalmazó kapcsolat. Pénteken pedig A megtévesztés köre című filmet lehet megnézni szintén 17:05-től a STORY4-en, ahol egy kis szigeten megölt vállalkozó miatt bolydul fel a közösség. Szintén az életből vett történetet dolgoz fel a Lángok emésztette ház (csütörtök 17:05 STORY4), ahol egy anya felgyújta a házát, megölve ezzel két gyerekét. Hogy miért tette, kiderül a filmből.