Szép győzelemmel indult Halléban Marozsán Fábián

Marat Szafjullin ellen lépett pályára Marozsán a hallei füves tenisztorna első körében, hétfőn. Mivel a magyar a 41., az orosz a 43. helyen áll a világranglistán, szoros meccsre volt kilátás. Az is lett belőle, bár a végén szerencsére kijött Marozsán klasszisa.

Csak 1–1-ig jutottak első próbálkozásra a felek, akkor egy kisebb esőszünet zavarta meg a mérkőzést, majd folytatódott a fej-fej melletti csata, aminek 7:5-ös Marozsán-siker lett a vége az első szettben. A második játszma hasonlóan zajlott, ám ezúttal Szafjullin felé billent a mérleg nyelve, 6:4-gyel ő húzta be a játszmát.

Marozsán Fábián

Éles befejezésre volt kilátás, a döntő szett nagy csatával kecsegtetett, ám egy percig sem volt az: Marozsán kezébe vette az irányítást, egymás után kétszer is elvette ellenfele adogatását, és 5:0-ra húzott el. Innen már csak formaság lehetett a befejezés, Szafjullin szépített, ám a sima 6:1-et nem tudta megakadályozni.

Marozsán 7:5, 4:6, 6:1-gyel húzta be a meccset, és került a második fordulóba, azaz a nyolcaddöntőbe, a legjobb 16 közé.

A Marozsán–Szafjullint élőben adtuk a MATCH4-en és a NET4+-on, utóbbin már felvételről is megnézhetik.