Teniszhíradó: Korda első trófeáját szerezheti füves pályán

Jövő héttől már 500-as, füves pályás versenyeket is rendeznek az ATP Touron, vasárnap viszont még két 250-es döntőt is láthatnak, illetve a női sorozatba is betekinthetnek nézőink.

• Idáig teljesítette a papírformát Alex De Minaur, aki könnyedén jutott döntőbe a hollandiai ‘s-Hertogenbosch-ban zajló ATP-tornán. A világranglistán kilencedik ausztrál a 16. Ugo Humbert-rel csapott össze, a meccset két szettben, 7:6, 6:3-ra nyerte. Utolsó ellenfele az amerikai Sebastian Korda (ATP-26.) lesz, aki a hazai pályán játszó Tallon Griekspoort búcsúztatta tükörsimán, mindössze 61 perc alatt, 6:2, 6:4 arányban.
  • A viadal első és hetedik kiemeltje először találkozik döntőben, mindent összevetve azonban a negyedik párharcuk következik. Az eddigi három felvonásból kettőt De Minaur húzott be, igaz, mindkettőt kemény felületen, egyetlen füves meccsük végén Korda ünnepelhetett, 2021-ben Wimbledonban győzött három játszmában.
  • De Minaur karrierje során 18 döntőben szerepelt és nyolc trófeát szerzett, füves pályán csak egyet, 2021-ben Eastburne-ben. Korda hatszor döntőzött, de csak egyszer nyert, azt is salakon.
De Minaur állja Korda útját a hollandiai döntőben
  • 250-as WTA-döntőt is mutatunk ‘s-Hertogenbosch-ból, viszont csak miután befejezték Jekatyerina Alexandrova (WTA-16.) és Ljudmila Szamszonova szombaton, 3:6, 7:6ot követően félbeszakított elődöntőjét. A győztes a Gálfi Dalmát kiejtő Bianca Andreescuval néz farkasszemet a fináléban.
  • Két döntőt közvetítünk még a nap folyamán, a nottinghami, 250-es WTA finálét, illetve a stuttgarti, ATP250-es verseny zárómeccsét – utóbbin Jack Draper (ATP-40.) és a korábbi kétszeres bajnok Matteo Berrettini (ATP-95.) mérkőzik meg a végső győzelemért.

A szombati program (NET4+):

10:30 WTA250: ‘s-Hertogenbosch, Alexandrova–Szamszonova, elődöntő, ÉLŐ
12:00 ATP250: ‘s-Hertogenbosch, De Minaur–Korda, döntő, ÉLŐ
12:00 WTA250: Nottingham, Pliskova–Parry, elődöntő, ÉLŐ
13:00 ATP250: Stuttgart, Draper–Berrettini, döntő, ÉLŐ (MATCH4)
12:00 WTA250: Nottingham, Boulter–Raducanu, elődöntő, ÉLŐ
14:30 WTA250: ‘s-Hertogenbosch, Andreescu–Szamszonova, döntő, ÉLŐ
17:00 WTA250: Nottingham, döntő, ÉLŐ

Az ATP Tour és a WTA Tour eseményeit Magyarországon kizárólag a Network4 csatornái közvetítik. Előfizetőink a NET4+ streamingplatfomon minden közvetített mérkőzést élőben láthatnak. A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk! ELŐFIZETÉSÉRT KATTINTSON IDE!