Tevékeny VAR, Schlotterbeck-bomba: hatgólos rangadót nyert a Dortmund

Péntek este Mönchengladbach–Mainz meccsel kezdődött a német bajnokság hetedik fordulója, mely szombat délután négy mérkőzéssel folytatódott. A Network4 nézői két találkozót, illetve a legfontosabb eseményeket tömörítő Goalén Arénát is is élőben láthatták – melyek egyaránt visszanézhetőek a NET4+-on!

Kimerítette a közönségszórakoztató futball fogalmát a Borussia Dortmund és az Union Berlin, a Signal Iduna Parkban 30 perc alatt több fordulat történt, mint amennyi sokszor egy egész forduló alatt.

Tíz perc után már 1–1 szerepelt az eredményjelzőn, mindkét csapat szögletből szerezte a maga gólját: a hazaiaktól Niclas Füllkrug előbb a kapusba fejelt, hogy aztán a kipattanót bevágja, a vendégektől pedig Robin Gosens bólintott, miután Christopher Trimmel a fejére rajzolta a kornert.

Trimmel közel járt az újabb assziszthoz, a 18. percben szabadrúgást teker remekül a kapu elé, amiből Alex Kral – úgy tűnt – átvette a vezetést az Unionnak. Az ezt követő jelenetsorokat viszont értetlenül figyelték a szurkolók, szakértők: ameddig a videóbíró ellenőrizte a találatot, Urs Fischer lekapta a pályáról a gólszerzőt, akinek látszólag semmi baja nem volt – már persze csak az egészségével, az arcáról könnyű volt leolvasni, nem szívesen megy le.

Majd jött az újabb hideg zuhany a középpályásnak: még a gólját is elvették egy jó háromperces vizsgálat után.

A játékrész feléhez érve a Dortmund is elkönyvelhetett egy érvénytelenített gólt (Füllkrug állt közel a duplához), amire rá öt perccel újfent főszerepbe került a VAR: tizenegyest ítélt az Unionnak, a büntetőt Leonardo Bonucci értékesítette. A veterán olasz karrierje ötödik tizenegyesét vágta be, és bő egy év elteltével volt ismét eredményes, legutoljára tavaly szeptemberben a Salernitana kapuját vette be.

A sárga-feketék a második félidőben mégis fel tudtak állni, Nico Schlotterbeck bombagóljával, illetve a két Julian, Brandt és Ryerson villanásával 4–2-re nyert, ezzel ideiglenesen fellépett a liga második helyére.

Az Unionnál óriási a probléma, sorozatban hetedszer kaptak ki a berliniek, akik mindösszesen két pontra vannak a kieső helyektől, ezért adódik a kérdés: veszélybe került Urs Fischer állása?

A Gulácsi Pétert a kispadon pihentető, Willi Orbánt sérülése miatt jegelő RB Leipzig csak szenvedett a Bochum ellen, pedig két büntetőt is rúghatott, ám se Xavi Simons, se Emil Forsberg nem tudott túljárni Manuel Riemann eszén. A Bikák így ismételten lépéshátrányba kerültek a Bayern Münchennel szemben, azonban a bajorokon túl a Stuttgart-Dortmund-Leverkusen trió is megelőzi őket.

A hármas első tagja, Sebastian Hoeness csapata ellenben bizakodhat, a Stuttgart a triplázó Serhou Guirassy vezetésével otthon verte 3–1-re a Wolfsburgot, így 18 ponttal listavezető.

A szombat délutáni eredmények:

Borussia Dortmund–Union Berlin 4–2
RB Leipzig–Bochum 0–0
Stuttgart–Wolfsburg 3–1
Augsburg–Darmstadt 1–2

Folytatás 18.30-tól, az ARENA4-en és a NET4-en élőben jön a Werder Bremen–Hoffenheim mérkőzés.