Már jó ideje lehetett róla hallani, de február végén hivatalossá vált: Amerikában tényleg úgy gondolják, jó ötlet feltámasztani a Csupasz pisztoly-szériát. Annak ellenére, hogy maga a (film)sorozat már gyakorlatilag halott: Leslie Nielsen, mindannyiunk Frank Drebinje 2010-ben meghalt, emlékét egy fingós viccel ellátott sírkő őrzi többek közt Fort Lauderdale-ben, Magyarországról valamivel egyszerűbben elérhető módon pedig három Csupasz pisztoly-film, a filmek alapját képző hatrészes Nagyon különleges ügyosztály című sorozat, az Airplane, amelynek egyik legnagyszerűbb szereplője és még persze több klasszikus komédia.
Leslie Nielsen helyett a karrierje második újraértelmezésére (2008-ban ugyebár az Elrabolva című filmmel lett egészen valószínűtlen módon romantikusfilmesből a 2010-es évek első számú akciósztárja) készülő Liam Neeson lesz Frank. Az egyik író az a Seth MacFarlane, aki főleg a Family Guy rajzfilmmel lett fontos ember a humor körül, a rendező pedig az az Akiva Schaffer, akinek eddig főleg videoklipeket köszönhetünk. A tervek szerint 2025. június 18-án mutatják be a filmet, úgyhogy még másfél évünk van abból az időszakból, amikor Frank Drebin neve egyetlen archoz kötődik.
Bár egyelőre szinte semmit nem tudni a történetről, a kiszivárgott információk szerint a készítők azért igyekeznek elkerülni Nielsen emlékének meggyalázását: talán érezték, hogy grimaszai és teljesen értetlen tekintete legalább annyira fontos része ennek a projektnek, mint a Zucker-testvérek félreismerhetetlenül abszurd párbeszédei, úgyhogy Liam Neeson nem újraindítja Frank Drebin történetét, hanem valószínűleg Frank Drebin fiát, Frank Drebin Jr.-t fogja alakítani. Ezzel így végül is kilőttek egy óriási buktatót, hiszen a rajongók körében eleve vesztett helyzetből indult volna az új film, ha egyszerűen csak rebootolják az 1980-as évek végének és 1990-es évek elejének legsikeresebb vígjátékát.
A franchise életre keltése így sem lesz egyszerű, hiszen Zuckerék nem lesznek ott, pedig az Airplane és a Top Secret mögött is álló testvérpár annyira jó ebben a műfajban, hogy szétválásuk után David Zucker még az amúgy elég gyenge Horrorra akadva-szériából is ki tudott hozni valamit, a harmadik rész ugyanis kifejezetten erős lett. A ZAZ (Zucker-Abrams-Zucker rövidítés, utalva a két Zuckerre és Jim Abrams producerre) trió ugyanis valójában jelentősen többet ért el, mint ami Magyarországról ismert: tulajdonképpen Chevy Chase és ők teremtették meg azt a hagyományos amerikai humort, ami jellegzetességében és minőségében is méltó pártja a Monty Python névvel jól körülírható angol társának. Hogy mennyire nagy dolog ez a humort tudományos oldalról közelítők körében, arról érdemes megkérdezni Galla Miklóst, aki saját maga is többször elmondta, hogy az imádott angol abszurd mellett mennyire nagyra tartja a Csupasz pisztoly-filmeket.
De nemcsak a kultusz akadályozza már előre, hogy ez a film jó legyen, hanem a korszellem is. Ma ugyanis épp nem azt az időszakot éljük, amikor lehet csak úgy bármivel viccelni. Bár az úgynevezett pc-terror valójában alapvetően csak Twitteren létezik pár nagyon ráérő ember körében, az a fajta fanyarság, amit a Csupasz pisztolyok képviseltek, ma már sokszor egyszerűen csak szexista vagy rasszista címkét kapna.
Ha viszont kihagyjuk a teljes tiszteletlenséget az egészből, akkor csak egy sima rendőrkomédiát kapunk, amire csak azért húzták rá a Csupasz pisztoly nevet, mert az embereknek automatikusan szép emlékei vannak az egészről. Akkor pedig ugye felmerül a kérdés, hogy nem megint csak arról van-e szó, hogy Hollywoodnak elfogytak a saját ötletei, ezért felújítanak valamit, amire azért elvi alapon jegyet vesznek a rajongók? Hát, dehogynem.
Egyébként ilyen remake-es hetünk van: a Csupasz pisztolyon túl A hollót és az Országúti diszkót is korszerűsítették mostanában, hamarosan mindkettőt bemutatják. És azt se feledjük, hogy a Hegylakót is aktualizálni tervezik.