Tom Sellecknek (és bajuszának) nemhogy soha többé nem kellett szappanreklámokban szerepelnie, de még élethosszig tartó hírnevet is szerzett magának azzal, hogy elvállalta, majd 1980-tól nyolc éven át alakította Thomas Magnum karakterét a Magnum P.I. című sorozatban. Indiana Jones szerepéről kellett lemondania ezért, de saját bevallása szerint is abszolút megérte. Erről és karrierje kezdetének emlékezetes pillanatairól írt You Never Know című, májusban megjelent memoárjában, amelyet most a 92NY színpadán mutatott be a közönségnek.
A beszélgetést Bridget Moynahan színésznő vezette (aki a Zsaruvér című sorozatban Selleck lányát játssza), és felhozta azt az időszakot, amikor a most 79 éves színészt felkérték Thomas Magnum szerepére, amelyet ugyan először visszautasított, végül, ahogy a mellékelt ábra mutatja, mégis sikerült meggyőzniük. „Don [Bellisario társalkotó, író, rendező és producer] nagyon megkönnyítette a dolgomat, mert csak annyit kérdezett, hogy mit akarok csinálni” – emlékezett vissza Selleck.
„Azt mondtam, valami olyasmit szeretnék, mint Rockford [a Rockford nyomoz című sorozatból, amelyben a színész is játszott két rész ereéig], akinek vannak hibái, és nem egy James Bond-szerű tökéletesség” – mondta, majd hozzátette, hogy mindig is ezeket a szerepeket tartotta érdekesnek. Bellisario rábólintott, majd nagyjából két héttel később előállt a Magnum forgatókönyvével, amely a leghosszabb és a legérdekesebb volt azok közül, amelyekkel Selleck addig találkozott.
Aztán hosszú várakozás következett, mire a sorozat tényleg zöld utat kaphatott: Bellisario és alkotótársa, Glen Larson nekiálltak dolgozni a forgatókönyvön és a produkción, Selleck pedig belevetette magát Magnum karakterébe. Minden jól ment addig, amíg a színészek sztrájkba nem kezdtek, így a készítőknek bőven lett idejük arra, hogy olyan apróságokon változtassanak, mint mondjuk a cím. Sellecket ez elég érzékenyen érintette, el is mondta, miért: „Don felhívott, és azt mondta, hogy a stúdió meg akarja változtatni a címet [Magnumról] Magnum PI-ra.” (A PI angolul a private investigator rövidítése, magyarul annyit tesz: magánnyomozó).
„Mondtam, hogy szerintem ez borzalmas cím, és megkérdeztem, honnan jött az ötlet. Nos, kiderült, hogy Glen Larson forgatókönyvében a karaktert Harry Magnumnak hívták, a stáb pedig attól félt, hogy Clint Eastwood a Magnum ereje című filmje miatt (amelyben az ő karakterét is Harry-nek hívják) bepereli őket, így a jogi viták elkerülése érdekében döntöttek az esetlenül hangzó cím mellett. Sellecket azonban nem ez aggasztotta a legjobban.
A színész Hawaii-on lakott, amíg a kollégák sztrájkoltak, és megtudta, hogy a szigeten élő filippínó közösség körében a PI nem éppen hízelgő kifejezés, és bár nem a legrosszabb a világon, azért mégiscsak sértő. Selleck ugyan nem fejtette ki, melyik pejoratív értelmű PI-re gondolt (kettő van ugyanis), azért érdemes számba venni ezeket: míg az egyik PI simán csak egy lekezelő, politikailag inkorrekt kifejezés a filippínó közösség tagjaira (Fülöp-szigetek -› Philippines Island -› PI -› fülöp-szigeteki), a másik sértés etimológiája egy fokkal összetettebb: a fülöp-szigeteki tanalog nyelvben használatos „outang ina mo” kifejezés (rövidítve tang ina vagy PI) először az egykori fülöp-szigeteki elnök, Rodrigo Duerte nemzetközi vitát kiváltó beszéde miatt híresült el, azóta viszont már bőven beépült a tanalog szlengbe is.
A putát a spanyol nyelvből vették át, amelynek jelentése kurva, az ina tanalog nyelven anyát jelent, a mo pedig a te/tiéd személyes névmást jelzi. Tehát szó szerinti fordításban a kifejezés nemes egyszerűséggel úgy hangzik: „a kurva anyád”. (Egyes tanalog nyelvet beszélők vitatják ezt a nyelvészeti levezetést, és úgy gondolják, hogy a kifejezés csupán rohadékot jelent, vagy annyit, hogy „baszd meg” – ennek a jelentőségét meg én vitatom, dehát mit számít ez ebben a helyzetben).
A Magnum PI. tehát éppen Hawaii-on, ahol a sorozat játszódik, nem volt éppen szerencsés címválasztás, mégis ez maradt, meglehet, hogy azért, mert a stáb jobban tartott Clint Eastwood haragjától, mint attól, hogy megsértik a filippínók lelkivilágát. Tom Selleck mindenesetre soha, de soha az életben nem mondta ki a sorozat teljes címét (meggyőződése, hogy ebben rekorder a világon), és még azt se bánná, ha utólag átneveznék.
Tom Selleck tehát nyolc évadon át alakította Thomas Magnum szerepét, a sorozat végül 1988 májusában ért véget. Karrierje persze nem állt meg itt, azóta egy rakás filmben lehetett látni őt, utolsó munkája épp mostanában zárult le: a Zsaruvér című sorozatban a színész alakította a New York-i Rendőrség vezetője, Frank Reagan rendőrbiztos szerepét, a produkció hivatalos Twitter-oldala azonban 2023 novemberében megerősítette, hogy nem folytatják
Selleck erre úgy reagált akkoriban, hogy „megtiszteltetés és kiváltság volt 14 éven át egy olyan show-ban dolgozni, amely nemcsak New York rendfenntartóit és védelmezőit ünnepelte, hanem egyúttal a család fontosságát is hangsúlyozta. Ezekkel a hihetetlen színészekkel, írókkal, producerekkel, rendezőkkel és stábtagokkal együtt dolgozni egy valóra vált álom volt, és hálás vagyok, hogy több mint 275 epizódon keresztül részese lehettem ennek a rendkívüli csapatnak.”